ТЕХНІЧНА МЕХАНІКА
ISSN 1561-9184 (друкована версія), ISSN 2616-6380 (електронна версія)

English
Ukrainian
Головна > Архів > N 2 (2024): ТЕХНІЧНА МЕХАНІКА > 3
________________________________________________________

УДК 533.21

Технічна механіка, 2024, 2, 26- 40

ФОРМУВАННЯ ВИХІДНИХ ДАНИХ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧ МАРШОВОГО РОЗРАХУНКУ НАДЗВУКОВОГО ОБТІКАННЯ РАКЕТ РІЗНОГО КОМПОНУВАННЯ

DOI: https://doi.org/10.15407/itm2024.02.026

Галинський В. П.

      ПРО ЦИХ АВТОРІВ

Галинський В. П.
Інститут технічної механіки Національної академії наук України і Державного космічного агентства України,
Україна

      АНОТАЦІЯ

      Надано загальний огляд складових елементів та компонувальних схем, що використовуються у надзвукових ракетах різного призначення. Компонування ракети задається у вигляді корпусу і набору елементів (крило, руль, стабілізатор, дестабілізатор, надбудова), що розміщені вздовж корпусу ракети. Метою цієї роботи є розробка єдиного підходу до завдання параметрів форми компонувань ракет незалежно від їх типу. Для компоновок ракет складної конфігурації пропонується використовувати підхід, у якому завдання форми корпусу ракети і додаткових елементів, що розміщуються на корпусі ракети, здійснюється незалежно. Прив'язка додаткових елементів ракетного компонування до корпусу ракети виконується параметрами функціонування. Використання параметрів функціонування пов'язує кожен додатковий елемент ракетного компонування з її корпусом, що дозволяє створити уніфікований спосіб завдання геометричних параметрів ракетних компоновок різної форми. Цей підхід розвивається у напрямку ускладнення форм елементів компонувань ракет з довільним розміщенням їх на корпусах ракет. Форма зовнішньої поверхні кожного елементу ракети задається в декартовій системі координат, що жорстко пов’язана з цим елементом.
      Розроблено уніфікований підхід до завдання форми зовнішніх поверхонь різних елементів ракети. Відповідно до загальної схеми завдання геометричних параметрів елементів компонування ракети використовуються такі способи: аналітичний, формою в плані, формою в плані та поперечними профілями елемента по бортовій та кінцевій хорді. Для опису форми поверхні елемента вказується спосіб її завдання, кількість визначальних параметрів та значення цих параметрів.
      При завданні вихідних даних компонування ракети необхідно встановити кількість додаткових елементів, що розміщуються на її корпусі. Для кожного елемента компонування задаються параметри, що визначають його форму, місце розташування на корпусі і кут його відхилення. Кожному елементу компонування відповідає свій набір вихідних даних. Цей набір даних складається з параметрів, що визначають форму цього елемента та параметрів його функціонування у складі компонування. Сформована структура стандартного файлу вихідних даних для завдань форм компонувань ракет.
      Pdf (Український)







      КЛЮЧОВІ СЛОВА

ракета, корпус, крило, орган керування, стабілізатор, дестабілізатор, надбудова, вихідні дані, надзвуковий плин

      ПОВНИЙ ТЕКСТ:

Pdf (Український)









      ПОСИЛАННЯ

1. Cronvich L. L. Missile aerodynamics. Johns Hopkins APL Technical Digest. 1983. V. 4, No. 3. P. 175–186.

2. Principles of Guided Missiles and Nuclear Weapons. Washington: Bureau of Naval Personnel, 1966. Rep. NAVPERS-10784-A. 371 p.

3. Liptak P., Jozefek M. Moments Having Effect on a Flying Missile. Science&Military. 2010. No. 1. P. 51–57.

4. Волков В. Ф. Геометрическое моделирование сложных конфигураций применительно к задачам аэродинамики. Вычислительные методы и программирование. 2001. Т. 2. С. 112–122.

5. Тимошенко В. И., Галинский В. П. Маршевые алгоритмы расчета термогазодинамических процессов в прямоточных воздушно-реактивных двигателях, интегрированных с летательным аппаратом, с учетом пространственных эффектов. Вестник двигателестроения. 2019. № 2. С. 14–21.

6. Шевелев Ю. Д., Сызранова Н. Г., Андрущенко В. А., Михалин В. А.., Максимов В. А. Решение задач проектирования летательных аппаратов на многопроцессорных вычислительных комплексах. Математическое моделирование. 2007. Т. 19, № 5. С. 25–38.

7. Тимошенко В. И., Галинский В. П. Численное моделирование сверхзвукового обтекания ракет-носителей, оснащенных тонкими органами управления и стабилизации. Космическая наука и технология. 2017. Т. 23, № 5. С. 33–43. https://doi.org/10.15407/knit2017.05.033





Copyright (©) 2024 Галинський В. П.

Copyright © 2014-2024 Технічна механіка


____________________________________________________________________________________________________________________________
КЕРІВНИЦТВО
ДЛЯ АВТОРІВ
Правила для авторів =================== Політика відкритого доступу
Політика відкритого доступу =================== ПОЛОЖЕННЯ
про етику публікацій
ПОЛОЖЕННЯ про етику публікацій ===================