ТЕХНІЧНА МЕХАНІКА
ISSN 1561-9184 (друкована версія), ISSN 2616-6380 (електронна версія)

English
Russian
Ukrainian
Головна > Архів > № 1 (2019): ТЕХНІЧНА МЕХАНІКА > 10
________________________________________________________

UDC 621.002.56

Технічна механіка, 2019, 10, 107 - 111

АНАЛІЗ МОЖЛИВИХ ШЛЯХІВ ВИХОДУ УКРАЇНИ НА МІЖНАРОДНУ АРЕНУ ПО ДИСТАНЦІЙНОМУ ЗОНДУВАННЮ ЗЕМЛІ

Марченко В. Т., Хорольський П. П., Сазіна Н. П.

      ПРО ЦИХ АВТОРІВ

Марченко В. Т.
Інститут технічної механіки Національної академії наук України і Державного космічного агентства України,
Україна

Хорольський П. П.
Інститут технічної механіки Національної академії наук України і Державного космічного агентства України,
Україна

Сазіна Н. П.
Інститут технічної механіки Національної академії наук України і Державного космічного агентства України,
Україна

      АНОТАЦІЯ

      Метою статті є аналіз можливих шляхів використання знімків від національних космічних апаратів з дистанційного зондування Землі для виходу України на міжнародну арену з участю в міжнародних проектах.
      У наш час використання знімків від космічних апаратів з дистанційного зондування Землі одержало бурхливий розвиток. У світі користь і можливості застосування геоінформаційних технологій і космічного моніторингу почали усвідомлюватися новими, нетрадиційними для сфери дистанційного зондування Землі замовниками, наприклад банками, страховими компаніями, великими торгівельними мережами. Світова тенденція така, що протягом одного року буде здійснюватися повне багаторазове покриття з високим просторовим розрізненням усієї земної поверхні. Технологічно основні оператори космічних систем дистанційного зондування Землі до цьому вже готові. Україна ще не заявила себе як країна, що могла б брати участь у подібних зйомках. Хоча в концептуальних документах у нас заявлена наявність космічних апаратів з дистанційного зондування Землі:
      – у Концепції реалізації державної політики України в сфері космічної діяльності на період до 2032 року заявлено постійно діюче угруповання космічних апаратів з дистанційного зондування Землі;
      – у проекті загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2019 – 2023 роки заплановано запуск двох космічних апаратів "Січ-2-1" і "Січ-2-2", а також експериментальне відпрацьовування космічного апарата "Січ-2М".
      Наведені в статті варіанти можливих шляхів застосування знімків від космічних апаратів з дистанційного зондування Землі для виходу України на міжнародну арену, наприклад шляхом співробітництва з міжнародними системами GEOSS, DMC, COPERNICUS та ін., можуть бути використані при плануванні роботи космічних апаратів "Січ-2-1", "Січ-2-2" і "Січ-2М". Pdf (Український)







      КЛЮЧОВІ СЛОВА

дистанційне зондування Землі, космічний апарат, космічні знімки, тенденції розвитку космічних систем, міжнародне співробітництво

      ПОВНИЙ ТЕКСТ:

Pdf (Український)









      ПОСИЛАННЯ

1. Оперативный космический мониторинг Земли. URL: http://mapexpert.com.ua/index_ru.php?id= 74&table=news (дата обращения 15.01.2019)

2. Disaster Monitoring Constellation: внимательные глаза в небесах. проект MEMBRANA. URL: http://www.membrana.ru/particle/321 (дата обращения 15.01.2019).

3. Спутник ДЗЗ. TopSat. URL: https://ecoruspace.me/TopSat.html (дата обращения 15.01.2019)

4. Группировка малых спутников ДЗЗ нового поколения DMC-3 успешно выведена на орбиту. URL:https://sovzond.ru/press-center/news/market/2557 (дата обращения 15.01.2019)

5. Европа. Финансирование проекта GMES. Aviation Week and Space Technology. 2003. 8/XII. vol. 1, № 23. P. 38–40.

6. GEOSS - Group on Earth Observations. URL: https://www.earthobservations.org/geoss.php (дата обращения 15.01.2019)

7. Umbrella document adopted by IGOS Partners at their second meeting in November 1998, and up-dated as required. URL: Integrated Global Observing Strategy. URL: http://www.un.org/earthwatch/about/ docs/igosstr.htm (дата обращения 15.01.2019)

8. Посещение Международного союза электросвязи президентом Бразилии. Новости МСЭ. июль-август 2009 г. URL: http://www.itu.int/net/itunews/issues/2009/06/13-ru.aspx? (дата обращения 15.01.2019)





Copyright (©) 2019 Марченко В. Т., Хорольський П. П., Сазіна Н. П.

Copyright © 2014-2019 Технічна механіка


____________________________________________________________________________________________________________________________
КЕРІВНИЦТВО
ДЛЯ АВТОРІВ
Правила для авторів =================== Політика відкритого доступу
Політика відкритого доступу =================== ПОЛОЖЕННЯ
про етику публікацій
ПОЛОЖЕННЯ про етику публікацій ===================